To jest tekst dla ludzi, którzy nie lubią monotonii. Dla Was, którzy szukają nowych wyzwań, doświadczają, inspirują się. To wszystko znajdziecie w nowym cyklu na moim blogu pod nazwą #zainspirujsię.

Artykuły będą miały na celu pokazanie ciekawych wydarzeń, książek, filmów, ludzi czy spotkań, które mogą was zainspirować do czegoś nowego. Sama wciąż szukam, czytam, oglądam, rozmawiam. Często to Wy pokazujecie mi wiele dobra, które znajduje się wokół nas i wiele z tego biorę dla siebie. Tym razem, to ja chcę podzielić się z Wami tym, co miało na mnie duży wpływ, skłoniło do refleksji, zainspirowało do czegoś nowego. I ciekawa jestem, czy weźmiecie coś z tego dla siebie.

 

Dźwięki:

  • Album Migration Bonobo, angielskiego producenta i kompozytora. To kolejny album muzyka, który wywarł na mnie wielkie wrażenie. Przy jego twórczości można pracować, odpoczywać, relaksować się, robić porządki. Album budzi we mnie wiele refleksji na temat życia, odczuwania, bycia tu i teraz ale to moje osobiste wrażenia. Szczególnie lubię słuchać utworów z Migration po ciężkim dniu. Muzyka nie jest przybijająca, raczej delikatna, momentami ambientowa i podnosi mnie na duchu. Artysta w idealny sposób łączy elektroniczne brzmienia, downtempo, basy i jedwabiste wokale, jednocześnie owiewając to wszystko nutą tajemniczości.

Kino:

  • Demakijaż – Festiwal Kina Kobiet, to coś więcej niż tylko projekcje filmowe. To pięć dni z filmami, koncertami, spotkaniami i debatami. Nazwa wzięła się z wkurzenia na sztuczne, jednostronne obrazy kobiet, generujące uprzedzenia i dyskryminację. Organizatorkom zależy na pokazaniu różnorodności, która tkwi w kobietach. Złamaniu ich stereotypowego postrzegania przez społeczeństwo. W tym roku odbędzie się już trzecia edycja festiwalu, której tematem przewodnim jest bunt. O poprzednich edycjach możecie przeczytać w wywiadach z organizatorkami, które przeprowadziłam tutaj i tutaj.
    Dla mnie jest to dobry czas, dający dużo mocy i energii. To czas spotkań z innymi, wartościowymi kobietami ale także ze samą sobą. Filmy i wydarzenia towarzyszące zachęcają do refleksji nad tym, co wkurza, blokuje i usadza na miejscu.
    Festiwal odbędzie się w Centrum Kultury w Lublinie w dniach 24.10. – 28.10 b.r. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

projekt – Agata Witkoska

Do poczytania:

  • Magazyn Psychologiczny BANG! Nie ukrywam, że to moje ostatnie odkrycie, które dało mi masę inspiracji do działania na polu zawodowym ale również osobistym. W najnowszym numerze znajdziecie również mój artykuł dotyczący tego czym się zajmuję, czyli edukacja, szacunek i drugi człowiek. Magazyn jest bezpłatny i możecie do pobrać tutaj

Ciekawi ludzie:

  • Dzisiaj chciałam Wam przedstawić bardzo ciekawą osobę, która zajmuje się grywalizacją.  To Grzegorz Olifirowicz. Zanim jednak podlinkuję Wam jego kanał na Youtube, chciałabym nieco opowiedzieć o moich wrażeniach. Grzegorza poznałam kilka lat temu, kiedy prowadził warsztaty z design-thinking. Wtedy po raz pierwszy, osobiście miałam do czynienia z osobą, która zajmuje się grywalizacją zawodowo. Po warsztacie nasze drogi się rozeszły ale pozostała znajomość internetowa. Jednak w tym roku w wyniku wielu sytuacji umówiliśmy się na spotkanie, aby omówić kilka kwestii zawodowych. I powiem tyle!  WOW! Człowiek energia! Grzegorz odblokował we mnie ostatnio bardzo zamkniety obszar kreatywności. Pomysły do tej pory same napływają mi do głowy. Na wiele rzeczy patrzę z innej perspektywy, szukam niekonwencjonalnych rozwizań. Z drugiej strony, dostałam od niego gigantyczne pokłady uważności oraz gotowych rozwiązań, które wprowadziłam w życie. Część z nich jeszcze jest w szufladzie ale uwierzcie, to sierpniowe spotkanie rezonuje we mnie do tej pory! Bardzo Wam polecam jego usługi jak również vloga, którego możecie obejrzeć tutaj.

 

A Wy macie inspirujące rzeczy, którymi chcielibyście podzielić się w komentarzu?


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *